ירון שראל
בסיסט
טכנאי אולפן
1973


 

ירון נולד בירושלים ב-1973 17.5, וגדל בת"א, כפר-סבא, ופריז. בגיל 16.5 החל לנגן בגיטרה קלאסית ובמהרה עבר לבס בהשפעת חברו גיל רוזנברג (The Johnsons), והחל משתלב בהרכבים שונים, בין השאר בלוז ורוק מתקדם. עם השנים נקרו בדרכו כמה וכמה להקות אך לרוב דובר בהרכבים שלא זכו לשרוד את מבחן הזמן.

בתור ילד נשבה בקסמי הפופ של שנות ה-80. בגיל צעיר נחשף לרוק מתקדם ולאמנים רבים שחוללו מהפכות בתחומם ובתקופתם. עם האמנים האהובים עליו נמנו/ים פיטר גבריאל, Art Of Noise, פול סיימון, סטינג של שנות ה-80, טאטו, לו ריד, הרבה מוסיקה משנות ה-80 והרבה שירים בודדים מפה ומשם עד עצם היום הזה. בגיל מאוחר יותר עבר ל-Aphex Twin, Gonzales, Faith No More, Mr. Bungle, Smashing Pumpkins (Gish), וPrimus (Sailing In The Seas Of Cheese), , King Crimson ועוד, אך אהבתו הייתה נתונה לPink Floyd.

בחצי השני של שנות ה-90 עבד בחדר החזרות דלפי, שם זכה להכיר נגנים והרכבים רבים. את אינפקציה הכיר קצת מרחוק ולחייו הם נכנסו כאשר יום בהיר אחד ערן רוטזק,  גיטריסט להקות אינפקציה והציע לו להצטרף ללהקה כבסיסט. ירון הביע עניין וקיבל את קלטת הדמו הראשונה של הלהקה. משמיעת הקלטת לא התלהב במיוחד. המוסיקה לא עניינה אותו במיוחד, אבל הייתה אחלה אנרגיה. יוצר מכל, הנפשות הפועלות סיקרנו אותו עד מאוד. הוא זומן לאודישן והתקבל לאחר שהצליח לנגן את הריף של 'ככה מפנקים'. כזה היה הרף אז.

את הכישורים שרכש בעבודתו באולפן הפגין גם בעת הקלטת שני האלבומים של אינפקציה, ואף הקליט ביחד עם הד גלבוע את הדמו משנת 1997. באלבום ככה מפנקים הקליט ומיקסס (יחד עם חבר) את טניס והקליט גם חלקים מאלטע-זאכן. באלבום בכיף הקליט ערוצים רבים באולפנו הביתי. בסוף שנות ה-90 ניגן עם אביב ברק ואורי קליאן בהרכב רוק אלטרנטיבי שנקרא Minute Decisions.

באחת מנקודות השיא של חייו והתפתחותו כמוסיקאי/טכנאי הקלטות עזר לג'וזי כץ להתקין סולסיק(!!!). בנוסף לכך ניגן עם Izabo כשיונתן לוי היה חולה, ואף ניגן בגלגול הראשון של מטבוחה (לימים אטליז), להקתו השניה של גיא בן-שטרית, כשעוד הייתה להקה אינסטרומנטלית.

כיום עובד ירון כטכנאי אולפן ו- Live.

 

דיסקוגרפיה:
אינפקציה - ככה מפנקים, 2000
אינפקציה - בכיף, 2005
Ran Jurgenson - In Time, 2005