תמר טרטר
קולות ב'פירמידות'
אחותו של ניר
1977

 

בת הזקונים לבית טרטר נולדה בפתח-תקוה ב-10.4.1977. האהבה למוסיקה חלחלה בה מילדות דרך מחזות זמר ובראשם "צלילי המוסיקה", ולהקת The Carpenters להם האזינה רבות. עת גדלה נפתחה לסגנונות שונים ורחשה חיבה עזה לג'אז, אריות מרגשות ושירים משנות ה-60.

את נסיונה הבימתי הראשון רכשה בגיל 12 כאשר שיחקה במחזמר במסגרת לימודי משחק, אך למרות שמאז ומתמיד נמשכה לשירה, נאלצה לדכא את היצר עקב ביישת כרונית בה לקתה בגיל צעיר.

בתקופת הצבא ערכה סבבים בחדרי חזרות ותלתה שלטים בחיפוש אחר הרכבים. תוך נסיונות בהרכבים שונים החליטה למסד את היחסים ופנתה ללימודי מוסיקה.

לאחר שירותה הצבאי נרשמה תמר למכללת לוינסקי שם למדה שירה קלאסית, פיתוח קול, דיקציה וכיו"ב, ובמסגרת הלימודים גם שרה במקהלה, בין השאר את אותו מזמור שלימים הקליטה ליצירה פירמידות שכתב אחיה.

בשנת 1996 חברה כסולנית ללהקת המטאל Mercenary למשך שנה. תמר הקליטה עם ההרכב כ-5 שירים והופיעה במועדון סלמה 54. בהמשך הצטרפה להרכב מיוזיק פלוס ול- Barberians, הרכב נשי ווקאלי ייחודי בישראל ששר בז'אנר ה-barbershop, למשך 3 שנים.

בשנת 1999 התארחה תמר בהופעה מיוחדת של רוקפור שתועדה על גבי דיסק עם תזמורת כלי מיתר (בניצוחו של דניאל סלומון, שגם כתב את העיבודים) ב"בארבי" שברחוב סלמה. מכאן הדרך להקלטות עם אינפקציה הייתה סלולה. עם קצת קשרים משפחתיים הוזמנה תמר להקליט קולות רקע לשיר שוקי, ושירה אופראית לפירמידות (שבמקרה, אבל באמת שלא בכוונה, נשבע(!), מתנגן ברקע בעת כתיבת שורה זו אחרי שנים שלא שמעתי את הדיסק. הנה היא התחילה לשיר). במהלך העבודה על אלבום שני נתבקשה תמר לשוב לאולפן ובשנת 2004 הקליטה קולות נוספים לשירים זה עושה לי שמח, שלי, וסרט של סקס.

בנוסף להשתתפותה בהקלטת חמישה שירים של אינפקציה, השתתפה תמר גם בקליפ לשיר סרט של סקס כחלק ממקהלת "יהלי סובול".

את אינפקציה מאבחנת תמר כלהקה מדהימה ומרעיפה עליהם כל מחמאה אפשרית. גם על אחיה היא לא חוסכת את כל זה...

תמר היא בעלת תואר בתקשורת וניהול וכיום היא עובדת כמפיקה במשרד יחסי ציבור ומופיעה עם ההרכב "מיוזיק פלוס".

 

דיסקוגרפיה:
- אינפקציה - בכיף, 2005
-
אינפקציה - ככה מפנקים, 2000
- רוקפור - בהופעה, 1999