גיא שמי
גיטריסט מוביל
זמיר
חתיך
1978צעיר הבנים בלהקת אינפקציה נולד ב14.10.1978 בתל-אביב, הלא היא בירת גוש דן. בהיותו בן שנה וקצת היגרו הוריו למסצ'וסטס שם בילה שנה גורלית אשר הוותה נקודת תפנית בהתפתחותו של העולל. מששב תל-אביבה דבר לא נותר כבעבר. אח, הימים ההם...

משעבר להתגורר בדירה בה הוא גר כיום (אך לא עד עצם היום הזה) (נו, לא ברצף, מה לא מובן??) אכסן אביו גיטרה קלאסית בארון שבחדרו. בן 11 בלבד החל פורט על שני מיתרים את Goodbye Blue Sky של Pink Floyd. עד מהרה הבין שאין זה עסק והחל לומד לנגן אצל גילה אפשטיין, אסטרולוגית אשר התגוררה באותה העת מתחתיו בבנין. כעבור זמן קצר עבר לחשמלית, והשאר הסטוריה... (פרוט נוסף ניתן למצוא בפסקה הבאה)

בגיל 12 הקים את להקתו הראשונה עם חבר ילדות. ללהקת The Form היו שמות ועטיפות לאלבומים שתוכננו לכבוש את הבילבורד, ואפילו סכסוך משפטי עתידי על השימוש בשם שהסתבר שהיה שייך כבר ללהקה אחרת, אך דווקא המחסור המוחלט בשירים הוא זה שהביא להפסקת הפעילות.

בשיאה של קדנציה שניה של כהונה כתלמיד כיתה ט' מאס במערכת החינוך. הוריו, שדאגו שמא בנם היקר יבטל את זמנו, מיהרו  להציבו ברימון, והוא בן 15. מפגש עם האדם אשר לעד יהפוך את חייו על פיהם, או לפחות למשהו שרלוונטי לאתר הזה, לא אחר להגיע (1996).

יפתח, חברו מרימון, נתן לו קלטת שבצדה האחד ניגנו הגיטריסט ביל פריזל ונגן הבס גארי פיקוק ובאחר The Paul Motian Trio של המתופף פול מוטיאן, עם ביל פריזל, וג'ו לובאנו בסקסופון. משהתאהב בסגנון הנגינה וההלחנה החריג של מוטיאן ופריזל הקים הרכב משל עצמו עם דודו כוכב בתופים והראל כלשהו בסקסופון אותם הכיר בלימודים.

בשנים 1996-7 ניסה הרכבים שונים לחומר המקורי שלו - חגי פירשטמן ,מתי גוריון, וגבריאל פולק חברו יחדיו ללהקה שבשיא פעילותה ניגנה כמעט חמישה שירים אך לא שרדה את מבחן הקיום, וגלגול אחר עם רן יורגנסון, מתי גוריון, ועודד גולדשמידט שרד זמן שיא של חזרה אחת שלמה.

בשלהי המילניום חבר לגלגול מוקדם של להקת Alone של אלון שגיא, כזמר, ואחרי שנה וחצי חזר בתור גיטריסט. על אף שהתארח בהופעות לא פעם, לא נשאר בלהקה יותר מחזרות ספורות בכל ניסוי. מנגד, בשחר המילניום, היה חבר בלהקתה של שרון רוטר, ואף הקליט עמה את אלבומה.

בנוסף לפעילותו באינפקציה חבר גיא במספר הרכבים/פרוייקטים גם בימינו אנו: נערות הלווי, עם יעל קראוס ונועה גולנסקי, The Girls עם שרון קנטור ושות' (לאחרונה יצא האלבום וכעת ההרכב בהשהיה), וכוסאמחשי 7000 (בערבית: קישוא ממולא) (7000!) עם לני בן בסט - פרוייקט נסיוני של התעללות יצירתית בשירי א"י הישנה והטובה (התרנגולים, חוה אלברשטיין, ועוד) כפי שהם בתוספת של גיטארות מטאל, מקצבי ברייקביט, ומה לא...

בין האמנים האהובים והמשפיעים עליו מונה גיא את ביל פריזל, Buckethead, Strapping Young Lad, Secret Chiefs 3, יווינד קאנג (Eyvind Kang), הרבי הנקוק, ואפילו סטיב ווי, כי מה לעשות, מה ששמעת בגיל 15 ישפיע עליך לנצח...

בימים אלו מסיים 5 שנים מכובדות מאחורי דלפק חנות הוידאו של האוזן השלישית, אך ממשיך לכתוב לעיתון החנות, ומבקר סרטים באתר וואלה.

 

דיסקוגרפיה:
דני סנדרסון - חכם על קטנים, 1987 (כן, כן... שיר אחד)
אינפקציה - ככה מפנקים, 2000
עידן קופרברג (מלהקת "פיפל") -
Idan Kupferberg - Abracadabra, 2001
שרון רוטר, 2003
אינפקציה - בכיף, 2005
The Girls - Talk To The Pervert, 2005

בנוסף הקליט לאחרונה גיטרות לכמה שירים של מיקה קרני שאולי יצאו בעתיד, שיר שעוד לא יצא של "טרי פויזן", ועוד כמה זמרות שמפיק חברו לני בן בסט.