יורגן
רן יורגנסון
מתופף לשעבר
אשף וידאו
1974

נולד ב-4.12.1974 וגדל בת"א.

בתופים הכה מאז שהוא זוכר את עצמו, ככה הוא אלים. בגיל 6 החל לנגן בפסנתר ולמד במשך שלוש שנים. בגיל 13 החל לנגן בגיטרה ולמד במשך 3 שנים גם כן. ללא השכלה מוסיקלית נוספת החל להשתלב בהרכבים. המשמעותיים שביניהם היו להקת המטאל Providence בשנים 92-93 ו-People בשנים 93-96 ששילבה סגנונות רבים בסלט מוסיקלי ייחודי ולרוב רועש.

איתו בלהקת People ניגן ערן רוטזק אשר בשלהי ימי הלהקה היה חבר גם באינפקציה. את ירון שראל הכיר מחזרות שערך בדלפי עם להקותיו השונות. כך יצא שהכיר את אינפקציה ובהזדמנות זכה לשמוע את זכוכיות ואציטון בגירסאות מרושלות מוקדמות. עד מהרה הסיק שמדובר בהומור, ובהתאם - צחק. לאחר שערן עזב, בעוד אינפקציה מחפשים גיטריסט, הועלתה הצעה לשלב את יורגן כמתופף בהרכב, הצעה נבונה לכל הדעות שכן יורגן באמת היה מתופף. יורגן התארח בחזרה ושמע את הלהקה עובדת על שוקי. בסוף החזרה פנה יורגן אל גיא בן-שטרית והציע שינגן גרוב מסויים על הטמטמים. "תנגן אתה" ענה גיא, "תזכור!", הטיח בו יורגן. שבוע לאחר מכן חבר יורגן ללהקה ודברים החלו לזוז, והשנה רק 1996.

יורגן מספר שהשירים הישנים של אינפקציה (שכוללים כמה שנגנזו עד מהרה), היו קיצוניים יותר, "וזה מה שאהבתי כשנכנסתי ללהקה".

בנוסף לתפקידו כמתופף היה רן פעיל לא פחות בתחום התעוד ולו ארכיון מקיף של הקלטות אודיו ווידאו של הלהקה. הוא גם אחראי במו ידיו לוידאו-קליפים המופתיים של מסעדות דגים, אלטע-זאכן, ובלאגן בריאות. נוסף על כך תרם רבות לעבודת הפוסט-פרודקשן של הקליפים לזכוכיות וטניס (המצולם).

באמצע שנת 2000 הודיע יורגן על כוונתו לעזוב את הלהקה בעתיד במטרה לסע לניו-יורק לתקופה בלתי מוגבלת. בתחילת 2001 נסע לחפש את מזלו, ומשלא מצא אותו שם, ולא כי לא אהבו אותו, אלא להיפך, חזר ארצה לאחר כחצי שנה ובידיו סט V-Drums שעושה טוב על הנשמה.

בשנת 2004 הוציא דיסק בשם The Early Years, אוסף מוסיקה אלקטרונית אינסטרומנטלית שיצר במרוצת השנים. במקביל עבד על אלבום הבכורה שלו, In Time, שיצא לקראת אמצע 2005 ומכיל שירים מקוריים ויפהפיים (המלצת המערכת החמה!!). אם תעקבו אחר ערוץ 24, במיוחד בלילות, אולי תזכו לראות את הקליפ המדהים שעשה לגמרי לבד לשיר Break The Ice.

אהבותיו המוסיקליות רבות מכדי פירוט, מכמויות אדירות של מוסיקה משנות ה80 דרך הרבה מטאל ששמע בתור ילד, ועד מוסיקה אלקטרונית מוזרה. הוא גדל בין השאר על Primus, Mr. Bungle, Faith No More, Pantera, Cynic, Alice in Chains, Macabre, ג'ף באקלי, ועוד.  משיכה גדולה נוספת שלו היא לסרטי אימה/טראש/גור למינם, אותם נהג בעבר לאסוף במשך יותר מ-10 שנים. בשיתוף עם חברו הטוב רותם מוריה ז"ל, הוציא בעבר פנזין בשם Bodycount שעסק בנושא. אחד הסרטים האהובים עליו הוא Bad Taste, סרטו הראשון של פיטר ג'קסון (מי שלא ראה - לא תאמינו שאותו בנאדם עשה את שר הטבעות). כיום האוסף סגור בארגזים.

בימים אלו, נוסף על עיסוקו הותיק כעורך פרומואים לערוצים שונים הוא שר בהרכב משלו אשר יחל להופיע מקרוב עם החומר מהאלבום, ומתופף בלהקתו של עמית ארז.

 

דיסקוגרפיה:
People - Spooked, 1994
אינפקציה - ככה מפנקים, 2000
Ran Jurgenson - The Early Years, 2004
אינפקציה - בכיף, 2005, בשיר זיתים, הוקלט לפני שעזב

Ran Jurgenson - In Time, 2005