בחזרה ל-94' / ספטמבר

Tina Arena – Chains
שיר לא מדהים שאני בקושי זוכר, אבל יש בו אווירה ג'אזית נעימה והאמת שלא הייתי מתנגד לעוד כאלה. מקום שישי בבריטניה.

R.E.M. – What's The Frequency, Kenneth?
הסינגל הראשון מתוך ״מפלצת״ ושיר די סבבה.

Welcome to Tomorrow (Are You Ready?)
ברוכים הבאים למחר. מוכנים? זהו השיר האחרון שאני מזהה את השם שלו בדיסקוגרפיה של סנאפ. זה משעשע, "הקצב הוא רקדן" יוצא מחדש באופן די קבוע כל 5 שנים בערך.

Michelle Gayle – Sweetness
עוד שיר חמוד ולא מזיק, הגיע למקום הרביעי בבריטניה.

The Prodigy – Voodoo People
קלאסיקה.
Suede – We Are The Pigs
אחד השירים שאני הכי אוהב שלהם, הרבה בזכות הקליפ שהוסיף לשיר המצוין גם כך מימד נוסף של אפילה. את הקליפ ביימו הבימאים הצרפתיים דויד ורפאל ויטל-דורנד. [יעל מוסיפה שכדאי להאזין גם לבי-סיידים של הסינגל הזה]

The Cranberries – Zombie
איזה להיט ענק (ויש מי שיגיד, אחד המאוסים. בצדק). מקום שישי במצעד השנתי של רשת ג'.

Whigfield – Saturday Night
שיר שלגמרי שולח אותי ברגע אחד לילדות. מקום 20 במצעד השנתי של רשת ג'.

Sabres of Paradise – Wilmot
משהו מעט יותר אלטרנטיבי לשם שינוי. למרות ש-וורפ ידוע כלייבל שמתמחה במוסיקה אלקטרונית, אקספרימנטלית וקיצונית לפרקים (אפקס טווין וסקוורפושר הם שני הכוכבים העיקריים שלה מאז שנות התשעים), האמנים שבה הדגימו כבר מההתחלה כמה הם מגוונים ולא מחויבים לתחום מוסיקלי אחד. קטע הדאב הזה, עם ניחוח מקסיקני חזק, הוא אחת היציאות האהובות עלי מהלייבל הזה.

East 17 – Steam
מקום 29 במצעד השנתי.

Gloria Estefan – Turn The Beat Around
במקור – שיר דיסקו פאנקי מ-1976. מסתבר שגם לורה ברניגן חידשה אותו ב-90', אבל גלוריה אסטפן חיזקה את האלמנט הלאטיני והפכה אותו ללהיט ענק שהגיע למקום ה-13 במצעד האמריקאי.

Mo-Do – Eins, Zwei, Polizei
"יש דברים שעדיף לשכוח." (ע. ישעיהו)

Jamiroquai – Space Cowboy
מקום 17 בבריטניה והשיר הראשון של הלהקה שהגיע למקום הראשון במצעד הדאנס האמריקאי (כי לפני 20 שנה זה נחשב דאנס).

"Weird Al" Yankovic – Headline News
הסינגל שבא לקדם את האוסף המרובע Permanent Record: Al in the Box. את השיר המקורי סיקרתי כאן לקראת סוף פרוייקט 93', כשדיברתי על שירים שיצאו לקראת סוף 93' אבל הפכו ללהיטים רק ב-94'. כל בית בשיר מביא סיפור חדשותי שעלה לכותרות באותה התקופה, כמו סיפור ה"בוביט" המפורסם (ילדים, אתם יודעים מה זה בכלל?). בקליפ יש הופעת אורח קצרצרה של ד"ר דמנטו, שדרן הרדיו האגדי שגילה את ווירד אל בסוף שנות השבעים.

Madonna – Secret
הסינגל ה-35 שלה *ברצף* שהגיע לעשרת הגדולים במצעד הבריטי. כי מדונה יש רק אחת.

Sinéad O'Connor – Fire On Babylon
אחד השירים שאני הכי אוהב של שינייד או'קונור. ומה מפתיע אותי עכשיו? אני רואה את הקליפ ולא זוכר שאי פעם ראיתי אותו (שזה די מוזר) ואני חושב שהייתי זוכר שמישל גונדרי ביים לה קליפ כמעט זהה לקליפ הראשון שהוא עשה לביורק רק שנה אחת קודם.

Sonic Youth – Superstar
מתוך אלבום המחווה If I Were a Carpenter שכולל גרסאות כיסוי לשירי הקארפנטרז בביצוע להקות רוק אלטרנטיבי (וגם שריל קרואו ופור נונ-בלונדס). הביצוע הזה הפך לאיקוני לא פחות מהביצוע המקורי, כנראה. כלומר, מהביצוע של הקרפנטרז – הטוויסט הוא שבמקור השיר לא שלהם ובוצע על ידי כמה וכמה אמנים לפני שהם בחרו לעבד אותו מחדש.

זו הגרסה המקורית – נקראה במקור "גרופי (סופרסטאר)", של הצמד דילייני ובוני, שעמד בראש ההרכב "דילייני, בוני וחברים", הרכב שהתחלפו בו חברים רבים ומפורסמים כמו ג'ורג' האריסון, גרג אולמן מהאולמן בראד'רז וגם אריק קלפטון, שמנגן גיטרה בשיר הזה. מספרים שקלפטון הוא גם אותו "סופרסטאר" שעומד במרכז השיר. עוד ביצוע מפורסם שקדם לגרסה של הקרפנטרז הוא זה של בט מידלר. כאן היא מבצעת את השיר בספיישל טלוויזיוני, בעיבוד של בארי מנילו שגם ניגן על פסנתר.

1 thought on “בחזרה ל-94' / ספטמבר

  1. יעל ר.

    מה שעוד יותר כיף ב-We are the pigs של סווייד הוא שהבי-סייד אפילו יותר מוצלח – Killing of a flashboy, ועל הדרך התקליטון הכיל גם שיר שלישי נאה, Whipsnade.
    יו, בדיוק בשאפל במחשב התחיל לי Killing of a flashboy בזה הרגע!

    Reply

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *