ז׳אן קונפליקט היתה הלהקה הכי חשובה בכל מה שכונה ״דאון טאון תל אביב״ בתחילת האייטיז. היא היתה הבסיס למשיכת הסצינה ההיא מהשוליים למרכז.

הרבה זמן כבר לא עלה פה מיקסטייפ אורח, אז הנה. ערכו אותו שלי ורותם, הצמד המקומי שקורא לעצמו גם SANDR. הן תוצאנה את אלבומן החדש במרץ, והשיר הראשון והיפה מתוכו נקרא Somethings. הסינגל שלו יושק ממש הערב (10.1.17) ב-21:00 בכולי עלמא. מי שרוצה להכיר קצת את הנפשות הפועלות יכול לעשות זאת בעזרת התכנית הנהדרת ספוטילישס עם תומר קריב, שאירח את שלי ורותם לשיחה קצרה על יצירה והשפעות. חלק מההשפעות מופיעות גם במיקסטייפ הזה.

המילים הנרגשות הן מאת ניצן פינקו, שבין שלל הפוסטים האורחים שלה פה, כתבה פרידה בשני חלקים (הראשון, השני) מ-R.E.M. https://www.youtube.com/watch?v=hF2ed7ouU3o Michael Stipe sings The Man Who Sold The World i want to be the microphone that you hold firm yet tender hands a wounded face and shaking eyes eyelashes brushing over the past so much beauty your hands lift up the air, throwing the music over your shoulder like a shawl this choice of song is no coincidence: i wonder if you were thinking of your friend Kurt you show us the place from which you sing everytime you move your face aside, away wish to make life more bearable.

אני שמח לארח כאן שוב את הילה דגן, אחת מחובבות המוסיקה הנלהבות ביותר שזכיתי להכיר בשנים האחרונות. היא אספה את 20 שירי השנה שלה וכתבה בהרחבה על עשרת אלבומי השנה, ואתם מוזמנים להתחבר אל העולם המוסיקלי והרגשי של הילה, מכאן ואילך: שירי השנה של הילה דגן אלבומי השנה של הילה דגן Modest Mouse Strangers To Ourselves Strangers to Ourselves של מודסט מאוס הוא אלבום שאני מאוד אוהבת שהוא נכלל בעשרת האלבומים האהובים עליי השנה, אבל בתחושה שהוא משום מה קצת נשכח ע"י כל השאר. אולי כי ציפו ממודסט מאוס למשהו אחר לאחר 8 שנים של הפסקה? אולי כי הוא יותר מדי ארוך במושגים של היום ולאנשים אין סבלנות? אכן, לא מדובר באלבום מהפכני, אבל הוא מכיל 15 שירים (כאשר היום רוב האלבומים[…]

כהרגלו בקודש, DJ יבגני צ'רטקוב, האיש מאחורי נאודליקה, מעביר אלי ואליכם את השירים המנצחים של השנה, לטעמו (כל הפוסטים הקודמים של יבגני נמצאים כאן). אפשר להאזין למיקסטייפ של כל השירים ואפשר לקרוא את המילים שיבגני כתב עליהם וגם לצפות בקליפים. לכו על זה: 10. 47Soul – Intro To Shamstep 47סול הם להקת אלקטרו-דבקה עם חברים המגיעים מירדן, פלסטין וסוריה. הם מכנים את הסגנון שלהם "שאמסטפ" והשיר הזה, שפותח את אלבום הבכורה שלהם שיצא השנה, מציג לראווה את הסגנון הייחודי שלהם שזכה להתעניינות גם באירופה. 9. Pell – Cafe Du Monde הראפר המוכשר מניו אורלינס הוציא השנה את אלבומו השני, Limbo, שיצא בלייבל של מפיק וחבר טיוי און דה רדיו – דייב סייטק, שגם הפיק את הסינגל המצוין הזה. 8. Cool Uncle[…]

אני שמח לארח כאן את נועם aka תפודוב למיקסטייפ שכולו ניסורים, במובן הטוב של המילה. וזה מה שיש לו להגיד: התפשטו, כבו את האור והצטרפו לתפודוב בתוך מבצר הכריות. נעלה על קרוואן עשוי דיסטורשן, מרופד בפאזזז מהודר ומונע בסילון של פידבאק, ונצא למסע של 50 מליון שנה באוקיינוס המדברי שהוא החלל.